Ubytování Třeboň - penzion U Draka

Výlety do Rakouska z penzionu U Draka

Svět koupání Gmünd - 33 km od penzionu

Městečko Gmünd leží při hranicích s Třeboňskem, těsně sousední s městečkem České Velenice. Této krajině se také říká Vitorazsko. Na malebném náměstíčku v Gmündu Vám neunikne renesanční zámeček a krásné měšťanské domy. Městečko patřilo až do 13. století k Čechám. Delikatesou zdejších pekařství je nesmírně chutný vdolek mohnzelten z tenkého bramborového těsta, plněný mákem.

Svět koupání v Gmündu je deálním místem pro strávení volného času v případě špatného počasí. Každý z rodiny si zde najdete to své, pro děti jsou připravené bazény venkovní nebo vnitřní, pro dospěláky zase relaxační slané laguny, žulová vana nebo sportovní bazény. Návštěva aquaparku v Gmünd je skvělým tipem v případě špatného počasí v průběhu Vaší dovolené v našem penzionu. Otevřeno je zde každý den od 10 do 20 hodin a těšit se můžete na opravdu skvělý zážitek pro celou rodinu.
Více informací >>

 

Podvodní svět a přírodní park - Schrems - 35 km od penzionu

Navštivte přírodní park Hochmoor Schrems, ve kterém najdete kouzlo waldviertlerské krajiny. 20 m vysoká rozhledna Himmelsleiter nabízí krásný výhled na vrcholky stromů přírodního parku a pohled na třpytivou vodní hladinu rašeliniště. Hochmoor je největší rašeliniště v Dolním Rakousku, rozprostírá se na ploše 119 ha, na východ od Schremsu. Rašeliništěm vede 4,5 km dlouhá naučná stezka.

Unter Wasser Reich je otevřen denně od 9:30 do 17:00, prohlídky jsou v češtině a celé území je bezbariérové. Zážitková výstava s podvodní ZOO, Vražedné kino, mikrokosmos a výzkumná laboratoř v návštěvnickém centru, vydry, vodní terasy a lanové vory pro děti! Prohlídky s průvodcem v němčině, angličtině, češtině!
Více informací >>

 

Litschau - 23 km od penzionu

Litschau (Ličov) je nejsevernější rakouské město, které leží za hranicemi s Třeboňskem. Navštívit zde můžete hrad s 25-metrovou válcovou věží a další zajímavosti ve městě, ve kterém rozumí česky!

Navštívit můžete bazénový komplex, Golfové hřiště, plážové koupaliště. V zimním období město Listschau nabízí dvě udržované běžkařské trasy v délce 7 až 10 kilometrů. Terén zvládnou i úplní začátečníci.
Více informací >>

 

Hrad Rappottenstein

Středověký hrad Rappottenstein se nachází na severozápadě Dolních Rakous. Leží 12 kilometrů jižmě od města Zwettl v Dolních Rakousích, 73 km od penzion U Draka.
Více informací >>

 

Maková vesnice Armschlag

Projděte se makovou vesnicí a novou makovou zahradou, poznejte makovou historii za hranicemi Třeboňska. Vesničku najdete 83 km od penzionu U Draka.
Více informací >>

 

Srdečně Vás zveme na Třeboňsko, kde můžete zažít spoutu skvělých zážitků a navštívit spoustu skvělých míst. Některé i za hranicemi ČR, v sousedním Rakousku.
Do Rakouska se můžete vypravit na kolech po cyklostezkách, které se napojují na ty rakouské.

Rezervujte si ubytování Třeboň U Draka právě nyní.

 

Kontakty

REZERVACE UBYTOVÁNÍ

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout