Ubytování Třeboň - penzion U Draka

Litschau

Litschau (Ličov) je nejsevernější rakouské město s asi 3000 obyvatel, statut města má od r. 1386 a je vyhledávaným letoviskem se zajímavými památkami. Městem protéká prudší říčka Reissbach (Dračice) - která pak také pokračuje až na Třeboňsko. Všude, kde narazíte na logo "Willkommen Nachbar - Vítáme Vás, sousedé", naleznete informace a bude o Vás postaráno ve Vašem rodném jazyce.

Navštívit zde můžete hrad s 25-metrovou válcovou věží, tyčící se na skalní vyvýšenině nad levým břehem Raissbachu. V Litschau dále najdete dvě 18 jamková šampionská golfová hřiště, kryté lázně, tenis, možnost jízdy na koni, zámek, kostel.

Atrakce ve městě:

  • farní kostel Svatého Michala na náměstí
  • waldviertalská úzkokolejka s hlavním nádražím v Gmündu. Mezi Gmündem a Litschau se o prázdninách jezdí ve středu a v neděli čtyřikrát denně (v 08:00, 10:00, 14:20 a 17:00 do Litschau a v 09:35, 12:35, 16:00 a 18:35 zpět –  cesta jedním směrem trvá cca 85 minut).
  • hudební slavnosti na počest někdejšího rodáka z Litschau – slavného kapelníka a skladatele Kaspara Schrammela

Další tipy v Litschau

Bazénový komplex

V plaveckém bazénu Relax (fun-fitness-wellness) najdete sportovní bazén, ​​brouzdaliště pro děti, whirlpoole, solárium, bufet, finskou saunu, biosaunu a parní lázně. Bazén najdete na adrese: Školní ulice 9, 3874 Litschau.

Golf

Primo v Litschau se nachází velké 18ti jamkové Golfové hřiště, par 3, které je vhodné také pro začátečníky. Vedle cvičných ploch driving range, putting green, chipping green jsou Vám k dispozici i zkušení trenéři, kteří Vás zasvětí do golfového sportu.

Vše se BEZ členství! Na místě si můžete zapůjčit také golfové hole.

Herrensee - plážové koupaliště v Litschau

Na tomto plážovém koupališti najdete vytápěný bazén, brouzdaliště pro děti, víceúčelové hřiště, hřiště na plážový volejbal, tenisový kurt, obří šachy a další vybavení.

Okolo jezera vede 4.5 km dlouhá naučná stezka. Na jezeře se můžete projet v lodičce, kterou si zde můžete zapůjčit. Dále si můžete zapůjčit motorové šlapací čluny, veslařské loďky nebo vodní šlapací kola. Ani v zimních měsících se zde nudit nebudete. Jezero Herrenss je ideální k zimnímu bruslení nebo curlingu.

Lyžařské Běžecké trasy

V zimním období město Listschau nabízí dvě udržované běžkařské trasy v délce 7 až 10 kilometrů. Terén zvládnou i úplní začátečníci.

Městečko Litschau najdete jen 23 km od ubytování v penzionu U Draka.

Kontakty

REZERVACE UBYTOVÁNÍ

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout