Ubytování Třeboň - penzion U Draka

ZOO Ohrada - Hluboká nad Vltavou

Zoo Ohrada je zoologická zahrada nacházející se nedaleko Hluboké nad Vltavou a téměř 35 km od penzionu U Draka. Na cestě do ZOO můžete pak navštívit další zajímavá místa a požít tak den plný zážitků.

ZOO Ohrada je menší zoo, která se zaměřuje na zvířata žijící v České republice. Najdete zde ale i množství cizokrajných druhů. ZOO se také podílí se na záchraně mnoha ohrožených živočišných druhů a zapojuje se do řady národních i mezinárodních programů.

V zoo najdete expozice Český les, Jezevčí skály, mořské akvárium v restauraci a terárium ve vzdělávacím centru. Český les je atraktivní průchozí voliéra, jejíž prostor je upraven do podoby evropských biotopů a je obýván veverkami a množstvím ptactva. Jezevčí skály se staly domovem pro malé šelmy, jako je jezevec, liška či kočka divoká. V zadních prostorách areálu byla v témže roce otevřena nová restaurace s přilehlým dětským hřištěm a výběhy pro domácí zvířata.

V blízkosti ZOO najdete také

  • Zámek Hluboká nad Vltavou
  • Sportovně relaxační areál Hluboká nad Vltavou (najdete zde unikátní stavby jako je dětský dřevěný hrad (12,5 m x 12,5 m), obří vzduchová trampolína, různé prolézačky, skluzavky, lezecké stěny a další atrakce)
  • Zimní stadion Hluboká nad Vltavou (samozřejmě v zimních měsících)
  • Vyhlídkové plavby po Vltavě (Loď Oliver vyplouvá pravidelně dle jízdního řádu z přístaviště Hluboká nad Vltavou - Hamry)
  • Munický rybník  - nachází se jižně od Hluboké nad Vltavou a součástí větší rybniční soustavy, kterou dříve tvořilo 6 samostatných rybníků. Svou rozlohou patří mezi největší z nich.
  • Alšova jihočeská galerie na zámku Hluboká
  • Letní koupaliště Hluboká nad Vltavou se nachází v Podskalí, na levém břehu řeky Vltavy, pod zámkem Hluboká, poblíž vyústění cyklotrasy č. 12 z Č. Budějovic na Hlubokou.

Jak se k ZOO dostanete?

Pokud pojedete od nás z penzionu U Draka, pojedete po silnici ve směru České Budějovice. V Lišově můžete jet stále rovně na České Budějovice nebo se držet vpravo po silnici ve směru Hluboká, díky které se vyhnete Budějovicům.

Do zoologické zahrady Ohrada lze přijet z hlavní silnice Hluboká – České Budějovice: přímo u Loveckého zámečku je parkoviště. Na téže silnici je i zastávka autobusu Hluboká nad Vltavou, Lovecký zámek. Blízko je i železniční zastávka Hluboká nad Vltavou. K zoo také vede cyklistická stezka od Českých Budějovic.


Zvětšit mapu

Rezervace ubytování Třeboň

 

Kontakty

REZERVACE UBYTOVÁNÍ

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout