Ubytování Třeboň - penzion U Draka

Dovolená Jižní Čechy - jen pro Vás!

 

Jak už sám název "Jižní Čechy" napovídá, tento malebný, mírně zvlněný kraj najdete na jihu ČR.

Rozloha tohoto kraje je cca 10 056 km², což představuje 12,8 % rozlohy naší repuliky.

 

Na tomto území najdete především čistou, téměř nedotčenou přírodu s rybníky plných ryb, lesy plné hub
a lesních plodů a krásné historické památky (některé zařazené na list UNESCO).

 

Výlety Jižní ČechyDovolená v Jižních Čechách jen pro Vás

Krajina Jihočeského kraje je známa řadou rybníků a malebných vesnic. V tomto kraji je 623 obcí, z toho 53 měst. Mezi nejznámější historická města patří bezesporu Třeboň, Jindřichův Hradec, České Budějovice a Český Krumlov. Vesničky se vyznačují svou jihočeskou architekturou ve stylu "selského baroka" - krásně zdobené štíty selských stavení najdete téměř v každé obci. Mezi nejkrásnější patří Holašovice, které jsou na seznamu UNESCO.

Je zde i mnoho hradů a zámků, které stojí za to navštívit - Hluboká nad Vltavou, Český Krumlov, Červená Lhota, zámek v Třeboni. Turisty přitahuje i klášter ve Vyšším Brodě a Zlaté koruně.

Nejvyšším bodem kraje je vrchol hory Plechý (1378 m), nejnižším hladina Orlické přehrady (350 m). Průměrná nadmořská výška činí 400-600 m.

 

Třeboňsko je krajinou rybníků, řek a vodáků

Mezi známé řeky Jihočeského kraje patří Vltava, Lužnice, Otava, Malše nebo Nežárka. Najdete zde i významné vodní nádrže jako jsou Lipno, Orlík, Římov nebo Hněvkovice. V letních měsícíh se to vodáky okolí těchto toků jen hemží.

 

Jihočeské rybníky

Pokud máte rádi sladkovodní ryby a při Štědrovečení večeři nechybí na vašem stole kapr, pak vězte že právě ten pochází z Třeboňských rybníků. Nedaleko Třeboně a našeho penzionu U Draka najdete největší rybník ČR - Rožmberk. Další rybniční velikány můžete navštívit při výletech po Jižních Čechách.ubytování Třeboň najdete v blízkosti Jihočeských rybníků

Jsou to především:

 • Rožmberk 489 ha
 • Horusický rybník 416 ha
 • Bezdrev 394 ha
 • Dvořiště 337 ha
 • Velký Tisý 317 ha
 • Záblatský rybník 305 ha
 • Dehtář 246 ha
 • Staňkovský rybník 241 ha
 • Velká Holná 230 ha
 • Svět 201,5 h

Neuvěřitelnou podívanou jsou výlovy rybníků, které probíhají vždy na podzim, některé i na jaře. V této době se do Třeboně a okolí sjedou milovníci ryb, aby shlédli zátahy rybářů, kteří loví ryby tradičním způsobem tak, jako v dobách dávno minulých. Vždyť na Třeboňsku působili nejznámější čeští zakladatelé rybníků - Jakub Krčín z Jelčan, Štěpánek Netolický nebo Josef Šusta. Těm je také částečně věnovaná expozice v Třeboňském zámku a akvárium.

 

Cyklotrasy Jižní Čechy

Třeboňsko a Jižní Čechy jsou rájem snad všech cyklistů. Třeboňsko nabízí spoustu značených cyklostezek a turistických tras, které jsou skvěle značené. Vybrat si můžete z náročných tras nebo lehkých stezek pro začátečníky. Díky rovinatému terénu to zvládne opravdu každý.

Pavučinu cyklotras a cyklostezek doplňují rozvíjející se služby speciálních autobusů a půjčoven kol, které přibývají i na vlakových nádražích. Několik tipů na cyklostezky a výlety po Jižních Čechách jsme pro Vás připravili zde >>

 

Kulturní akce Jižní Čechy

Při vaší dovolená na Jihu Čech se nudit nebudete. Město Třeboň  - místo Vaší dovolené a ubytování v našem penzionu - je známé mnohými kulturními akcemi např. Okolo Třeboně, Rybářské slavnosti, Třeboňská Nocturna, trhy atd.

Aktuální kulturní akce v Třeboni najdete zde >>

 

Lety balonem Jižní Čechy

Vyhlídkové lety balonem můžete zažít nedaleko Třeboně. Vznášet se na obloze a nechat se jen zvolna unášet vzdušnými proudy a přitom v naprostém tichu, přerušeném jen občasným zahučením hořáku, sledovat překrásné scenérie krajiny pod sebou při vyhlídkovém letu balonem.

 

Aktivity pro celou rodinu - hlavě pro děti

Co dělat na jihu Čech při špatném počasí? Spoustu tipů jsme pro Vás připravili zde >>

 


Ubytování Jižní Čechy - penzion Třeboň

Tip na levné ubytování Jižních Čechách - na Třeboňsku

Pokud hledáte ideální penzion a ubytování na Jihu Čech, rádi vás přivítáme v Třeboni U Draka. Všem turistům nabízíme ubytování ve 3 a 4 lůžkových pokojích s vlastními koupelnami, lednicí, posezením a WiFi připojením.ubytování Třeboň U Draka

Penzion Třeboň U Draka nabízí:

 • venkovní bazén a velkou zahradu
 • dětské hřiště a prolézačky
 • parkování u penzionu, úschovnu a půjčovnu kol
 • WiFi internet, TV
 • posezení pod pergolou s možností grilování

 

 

Rezervace ubytování v Třeboni U Draka

Líbí se Vám naše ubytování? Tak neváhejte a rezervujte si pobyt v našem penzionu a přijeďte strávit volné chvíle na Jih Čech!

 

Kontakty

REZERVACE UBYTOVÁNÍ

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout