Ubytování Třeboň - penzion U Draka

Zámek Hluboká nad Vltavou - 31 km od penzionu

Hluboká je skvělým výletním cílem pro milovníky historie a architektury. V zámeckém parku najdete symetrické barevné záhony se spoustou květin a cizokrajných dřevin.

K zámku se můžete dopravit z parkoviště u kostela pěšky nebo výletním vláčkem.

Vláček jezdí v červenci a v srpnu každý den. Trasa vláčku je z centrálního parkoviště na zámek. Provozní doba vláčku je od 8:30 - 17:00 hodin.

Prohlídka zámku Hluboká

Nahlédnete do soukromých pokojů i do přepychových reprezentačních sálů s vyřezávaným obložením stěn, kazetovými stropy, elegantním stylovým nábytkem, křišťálovými lustry a bohatými sbírkami obrazů, stříbra, porcelánu a gobelínů. Podívat se můžete i na vyhlídkovou věž a do zámecké kuchyně s množstvím dochovaného kuchyňského zařízení z přelomu 19. a 20. století. V zámecké jízdárně si prohlédněte expozici jihočeské gotiky a holandských mistrů ze sbírek Alšovy jihočeské galerie.

Zámek se svými 140 místnostmi a 11 věžemi nabízí několik variant prohlídek. Díky svému zázemí se také stal oblíbeným místem konání svateb.

Prohlídkové trasy jsou zaměřené na

  • Reprezentační sály
  • Soukromé apartmány
  • Kuchyně
  • Věž

Návštěvní doba

duben, květen, červen, září, říjen - každý den mimo pondělí
červenec a srpen - otevřeno každý den
Interval mezi prohlídkami - podle zájmu návštěvníků od 10 do 30 minut

Zámek je přístupný celoročně.

více na www.zamek-hluboka.eu

Z historie zámku

Původně na jejím místě stál hrad, který s největší pravděpodobností založil Přemysl Otakar II. Zámek vystřídal několik majitelů, do jeho historie se nejvýznamněji zapsaly především dva šlechtické rody. Důležitým rodem Hluboké se stal šlechtický rod Schwarzerbergů, který zámek koupil v 17. století. Uskutečnil tu dvě důležité přestavby zámku, z nichž ta druhá vtiskla Hluboké neopakovatelnou podobu a učinila z ní skutečný klenot jižních Čech.

V 19. století pak Hluboká získala svou definitivní romantickou podobu ve stylu tudorovské gotiky.

Golf Hluboká nad Vltavou

Golfové hřiště v Hluboké nad Vltavou se rozprostírá v nádherném přírodním prostředí na jihu Čech přímo pod zámkem Hluboká.

Zahrnuje 27 jamek a velký driving range. Díky novému redesignu hřiště v letech 2006 - 2009 na vás čeká velké množství záludných vodních kanálů, vodních jezírek, biotopů a mnoho písečných bunkerů.

Hluboká nad Vltavou je vzdálená od našeho penzionu jen 31 km

V Hluboké navštivte ještě:

  • ZOO Ohrada
  • Sportovně relaxační areál Hluboká nad Vltavou (najdete zde unikátní stavby jako je dětský dřevěný hrad (12,5 m x 12,5 m), obří vzduchová trampolína, různé prolézačky, skluzavky, lezecké stěny a další atrakce)
  • Zimní stadion Hluboká nad Vltavou (samozřejmě v zimních měsících)
  • Vyhlídkové plavby po Vltavě (Loď Oliver vyplouvá pravidelně dle jízdního řádu z přístaviště Hluboká nad Vltavou - Hamry)
  • Munický rybník  - nachází se jižně od Hluboké nad Vltavou a součástí větší rybniční soustavy, kterou dříve tvořilo 6 samostatných rybníků. Svou rozlohou patří mezi největší z nich.
  • Alšova jihočeská galerie na zámku Hluboká


Zvětšit mapu

Přijeďte se podívat na Jih Čech a určitě navštivte zámek Hluboká a jeho okolí.

Kontakty

REZERVACE UBYTOVÁNÍ

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout