Penzion U Draka a jeho okolí

Penzion U Draka najdete v části Třeboně "Na Kopečku", v blízkosti lesů a cyklostezek. Snad právě proto se stal náš penzion vyhledávaný cyklisty a turisty, kteří zde nasednou na kolo a napojují se na některou z cyklostezek v okolí. Okolí penzionu je také ideální pro pěší výlety - do města, na lázeňskou pergolu, na houby či borůvky do lesa.

Naši hosté navštěvují i historické památky v okolí (hrady a zámky), zejména v Jindřichově Hradci, Českém Krumlově nebo zámek Hluboká nad Vltavou. Vyuřívají i četné možnosti koupání v rybnících a pískovnách na celém Třeboňsku.

Cyklostezky z penzionu Třeboň U DrakaTipy na cyklostezky a naučné trasy na Třeboňsko

Třeboňskem na kole

Třeboňsko a jižní Čechy jsou rájem snad všech cyklistů. Třeboňsko nabízí spoustu značených cyklostezek a turistických tras, které jsou skvěle značené a důmyslně propojené mezi sebou.
Vybrat si můžete z náročných tras nebo lehkých stezek pro začátečníky, díky rovinatému terénu to zvládne opravdu každý - děti, začátečníci i zkušení cyklisté. Doporučujeme cyklostezky do okolí Třeboně nebo v okolí Jindřichova Hradce či Veselí nad Lužnicí.
Tipy na cyklostezky a naučné trasy najdete zde >>

Kulturní akce

V penzionu U Draka se nudit nebudete!

Pokud vás příroda unaví a budete mít pocit, že máte moc čerstvého vzduchu a rádi byste nějakou zábavu, tak tu pro vás máme skvělou nabídku a tipy! Město Třeboň je známé mnohými kulturními akcemi – známými jsou např.:

  • festival Okolo Třeboně
  • Rybářské slavnosti
  • Třeboňská Nocturna
  • nebo třeboňské trhy

Přehled kulturních akcí v Třeboni >>

Velice lákavé jsou i podzimní výlovy Třeboňských rybníků. V letošním roce bude probíhat výlov největšího rybníka v ČR - rybníka Rožmberk. Tuto velkolepou podívanou si nenechte ujít! Teplé ubytování najdete samozřejmě v našem penzionu.

Historické památky v okolí Třebonězámek Hluboká nad Vltavou

Zdá se Vám již Třeboňsko trošku okoukané? Neváhejte a vydejte se do okolních zajímavých míst a měst, jakými jsou zejména:

Zajímavosti v okolí

  • muzeum v Kojákovicích
  • veteran muzeum nedaleko Třeboně
  • Schwanzerberská hrobka
  • původní kovárna a loutkové muzeum v Záluží
  • rašeliniště Červené Blato
  • a nedaleko přírodní park s vodopádem - Tereziino údolí

Koupání v Třeboni a okolí Třeboně – skvělý zážitek pro tělo i dušiKoupání v Třeboni a okolí Třeboně

Kolem Třeboně najdete spoustu přírodních koupališť a pískoven. Nejvíce navštěvované jsou zmiňované pískovny rozkládající se směrem na Suchdol nad Lužnicí, kde je voda nejčistší. Ke koupání a relaxaci lákají také rybníky Svět v Třeboni, Hejtman nebo Staňkovský v oblasti Chlumu u Třeboně.
Podrobné informace o možnostech koupání na Třeboňsku >>

 

Rezervace ubytování v penzionu U Draka

 

ubytování Třeboň penzion U Draka