Třeboňští pištci - 14. 12. 2013 v Třeboni

Slavnostní koncert v Divadle J. K. Tyla u příležitosti 40. výročí založení tohoto flétnového souboru se bude konat v sobotu 14. 12. 2013.

Srdečně Vás zveme k nám do penzionu U Draka a zároveň na tento jedinečný koncert.

Něco o Třeboňských pištcích

Dětský soubor zobcových fléten Třeboňští pištci založili v roce 1974 učitelé Mgr. Milena Šimečková a Mgr. Václav Šimeček.

Od té doby nepřetržitě vychovávají nové hráče, nacvičují i aranžují repertoár. Pištci hrají renesanční a barokní hudbu, zpívají jihočeské lidové písně i čenošské spirituály, hrají irské tradiční melodie, latinskoamerický folklór, ale i skladby Jaroslava Ježka a evergreeny světové populární hudby a swingu. Flétny jsou doprovázeny kytarou, klávesami, zvonkohrou a rozličnými bicími nástroji.

Za 38 let své existence Třeboňští pištci absolvovali více než 1000 koncertů a různých vystoupení. Uznáním jejich činnosti byla mj. medaile ministra kultury a jihočeská umělecká cena.

Facebookkontakt

Kulturní akce 2019

Kontakt

Adresa ubytování:

Holičky 55
Třeboň 37901

spoli53@seznam.cz

 

Mobilní telefon:

+420 605 744 972

Soukromý bazén

Pro všechny milovníky koupání je k dispozici soukromý bazén za penzionem. To ocení především děti, které se tu mohou vyřádit.

Penzion nabízí:

  • venkovní soukromý bazén a velkou zahradu
  • dětské hřiště a prolézačky
  • parkování u penzionu
  • úschovnu a půjčovnu kol
  • WiFi internet, TV
  • posezení pod pergolou s možností grilování

Aktuální počasí v Třeboni

 

Ubytování TřeboňPenzion Třeboňsko Májaaktivity
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím