Chor uralských kozáků - 3. září 2015

Ve čtvrtek 3. září 2015, se můžete v Třeboni těšit na zajímavý koncert Choru Uralských Kozáků. Koncert se bude konat v kostele P. Marie Královny a sv. Jiljí od 20 hodin.

Přijeďte na prodloužený víkend do Třeboně i s dětmi a užijte si i další zážitky, které Třeboň nabízí.

Kdo je Chor Uralských Kozáků

Světové otřesy, které Rusko roku 1917 zažilo, vyhnaly mnohé lidi ruské říše mimo jejich domov. Mezi nimi bylo také mnoho kozáků. Rozeseti do mnoha zemí Evropy a Ameriky, ale přátelé a jejich rodiny se po létech znovu našli. V jejich srdcích žila láska k jimi opuštěné vlasti. Při setkání tak vždy ožívaly jejich staré písně a tance. A tak byl roku 1924 v Paříži založen Chór Uralských Kozáků, který se v díky Andreji Šolochovi v krátkém čase stal pojmem.

Po začátku války roku 1940 zastavil soubor svou činnost. Jeho členové zmizeli do všech částí světa. V době od roku 1951 do roku 1955 vedl Andrej Šoloch Chór Černomořských Kozáků. Vystupovali hlavně na koncertech v kostelech. Přes mnohé problémy se panu Šolochovi podařilo znovu oživit Uralský Chór, také se zpěváky Černomořského Chóru. Jedním z nejznámějších zpěváků byl také Ivan Rebroff. Poslední turné s již stárnoucím Šolochem proběhlo roku 1972.

Můžeme poděkovat Michaelu Minskému, původně sólistovi Donských kozáků, že kolem sebe dokázal shromáždit členy starého sboru a oživit tak Uralský chór kozáků. Čtyři roky po jeho smrti činnost tělesa opět končí. S pomocí Ivana Šolocha (syna zakladatele z roku 1924) se pod vedením Jurije Hodovského konečně podařilo Uralské kozáky přivést na vysokou úroveň. Jak je již díky prestiži a historii velkého jména sboru tradicí, vydávají se Uralští kozáci na zájezdová turné po Evropě. Cíl sboru zůstává nezměněn. Přinášet hudbu a tradice ruské pravoslavné církve co nejblíže k posluchačům. Nezapomíná se při tom ani na lidové i veselejší písně.

Rezervace ubytování

Pokud se Vám naše ubytování v penzionu líbí, neváhejte nás kontaktovat pro další dotazy nebo rovnou rezervujte:

Mobilní telefon: +420 603 977 554 nebo na spoli53@seznam.cz

Facebookkontakt

Kulturní akce 2019

Kontakt

Adresa ubytování:

Holičky 55
Třeboň 37901

spoli53@seznam.cz

 

Mobilní telefon:

+420 605 744 972

Soukromý bazén

Pro všechny milovníky koupání je k dispozici soukromý bazén za penzionem. To ocení především děti, které se tu mohou vyřádit.

Penzion nabízí:

  • venkovní soukromý bazén a velkou zahradu
  • dětské hřiště a prolézačky
  • parkování u penzionu
  • úschovnu a půjčovnu kol
  • WiFi internet, TV
  • posezení pod pergolou s možností grilování

Aktuální počasí v Třeboni

 

Ubytování TřeboňPenzion Třeboňsko Májaaktivity
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím